Rick And Morty Konusu | Tüm Bölümler

Rick And Morty konusu özet tüm bölümler izle rick ve morty
Rick And Morty

Rick And Morty Konusu

Rick And Morty Konusu hakkında söylenecek çok şey var aslında. Ama öncelikle ; dizinin şu an yayınlanmış 3 sezonu bulunuyor ve her sezonunda 10-11 bölümü bulunuyor. Genel olarak da her bölüm 20 dakika sürüyor. Ve de çıktığı senelerde En iyi Animasyon Dizi ödülünü de almıştır. Rick And Morty imdb puanı sebebiyle bile kendine çekmeye yetiyordur.

İzleyenleri tarafından En İyi Yabancı Çizgi Dizi olarak anılan  bu yapımda; Evrenin en zeki adamı olan alkolik bilim adamı Rick, başka gezegenlere ve alternatif boyutlara sık sık geçiş yapan birisi. Ve bu maceralarına torunu Morty’i de dahil ediyor.  

Bu çizgi dizi de bulunan bolca küfürden ve bazı sahnelerinde geçen üstü kapalı cinsellikten dolayı 14 yaş altındakilerin izlemesi tavsiye edilmiyor.

Rick And Morty Konusuİngilizce Geliştirmek İçin Yabancı Dizi Önerisi arıyorsanız da tam size göre bir komedi animasyon dizi. Ağır bir ingilizcesi yok ve karakterlerin konuşma hızları da gayet ideal.

IMDb Puanı : 9.3/10

Devam Ediyor Mu : Evet

Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3

İlk Sezon Tarihi : 2013

Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Komedi, Macera

Yaratıcılar :  Dan Harmon, Justin Roiland

Başroldekiler: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer


Dikkat ! Yazının geri kalan kısmı Spoiler içeriyor.

Rick And Morty 1. Sezon Konusu

Bilim kurgu ve Macera içeren bu Çizgi Dizi‘nin ilk sezonunda; evden uzun süre uzak kalan Rick dede evine geri dönüyor ve maceramız başlıyor…

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 1. Bölüm | Pilot 

rick and morty 1.sezon 1. bölüm pilot bölüm çizgi animasyon dizi

 

Çatlak Bilim Adamı, torununu “mega-ağaç” tohumları toplamak için tehlikeli bir gezegene götürür. Fakat dedesinin, Morty’i kötü etkilediğini düşünen Jerry ve Beth tartışırlar.

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 2. Bölüm | Lawnmover Dog | Teknolojik Köpek

Rick And Morty 1. Sezon 2. Bölüm Teknolojik Köpek

 

Morty’nin dersleri kötü gittiği için bolca azar işiten Rick, olaya kendince bir çözüm bulmak için torununun matematik öğretmeninin rüyasına girer. İnception Filmi ile dalga geçercesine güzel kurgulanmış bu bölüm bununla kalmaz ve Jerry, köpeğinin daha zeki hale gelmesi için Rick’den yardım ister fakat olaylar bir hayli karmaşık hale gelir.

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 3. Bölüm | Anatomy Park | Anatomi Parkı

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 3. Bölüm Anatomi Parkı
Rick And Morty Konusu 1. Sezon 3. Bölüm Anatomi Parkı

 

Rick, evsiz bir adamın vücudunun içine tuhaf bir eğlence parkı yapar fakat bu adamın içinde bir şeyler ters gidince Morty’i küçültüp oraya yollar. Öte yandan Jeff, anne ve babasının ziyareti için hazırlıklarını tamamlamaktadır. Tüm elektronik aletleri toplar. Fakat Jeff’in anne ve babası, küçük sırlarını diğer aile bireyleri ile paylaşır. Tabi bu Jeff’in pek de hoşuna gitmez.

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 4. Bölüm | M. Night Shaym-Aliens | Sanal Gerçekler

riff and morty 1 sezon 4 bölüm konusu izle

 

Uzaylılar, Rick, Morty ve Jeff’i alternatif bir gerçekliğe yollarlar. Çatlak bilim adamımız bu gizemden çıkmak için bir kaçış yolu ararken, Jeff ise hiçbir şeyin farkında olmadan yeni reklam sloganıyla uğraşıyordur.

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 5. Bölüm | Meeseeks And Destroy | Meeseeks Hizmetinizde

rick and morty 1 sezon 5 bölüm konusu

 

Morty, sürekli olarak Rick’in maceralarına çıkmaktan sıkılmıştır ve kendi macerasına çıkmak istemektedir. Jeff ise Rick’ten aileye bir faydası dokunmasını ister ve çatlak bilim adamı dede ise her isteneni yapan sonrasında yok olan Meeseeks‘leri Jeff’e verir…

 

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 6. Bölüm | Rick Potion | Aşk İksiri

rick and morty 1 sezon 6 bolum konusu

 

Morty, öğrenim gördüğü okuldaki bir kızı etkilemek için dostu Rick’ten yardım ister ve Rick ise ona bir aşk iksiri verir ama unuttukları bir detay olur ve bu aşk iksiri tüm dünyaya yayılır. Hatalarını temizlemek için çabalasalar da yaptıkları sadece daha büyük hatalar doğurur…

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 7. Bölüm | Raising Gazorpazorp | Gazorpazorp’u Büyütmek

Rick And morty 1 sezon 7 bolum konusu izle

 

Morty, dedesi ile gittiği başka bir gezegendeki dükkandan satın aldığı seks robotundan bir çocuğu olur. Rick ve Summer ise robotun gezegenine giderler. Yarı insan yarı uzaylı çocuk ise birkaç gün içinde büyüyerek olayları iyice karıştırır.

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 8. Bölüm | Rixy Minutes | Rick’miş Dakika

Rick And Morty Konusu izle özet
Rick And Morty Konusu

 

Televizyon izlemekten sıkılan Rick, tüm boyutlardan yayın alan bir kablosuz bağlantı kurar. Fakat diğer aile bireyleri bunu hoş karşılamayınca onlara oyalanmaları için alternatif gerçeklikteki hallerini gösteren bir gözlük verir. Evlilikleri kötü giden çiftimiz için bu pek de hoş olmasa da sonu tatlıya bağlanır.

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 9. Bölüm | Rick’siz Bir Şey Geliyor

Rick And Morty Konusu 1 sezon 9 bolum özet
Rick And Morty Konusu

 

Summer kendine bir iş bulur fakat çalıştığı yerin sahibi bir şeytandır. Rick bu durumu ilk görüşte fark eder fakat Summer’ı ikna edemez. Bu yüzden kendi tarzında bu olayı çözer. Tüm bu olaylar olurken Morty ve Jeff, gezegen olup olmadığı tartışılan Plüton’a giderler.

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 10. Bölüm | Close Rick-counters of the Rick Kind

Rick And Morty Konusu 1 sezon 10 bolum ozet
Rick And Morty Konusu

 

Rick’inci Türden Rick’leşmeler bölümünde; Rick ailesine geri dönüşünün yıl dönümünü kutlarken, bir grup alternatif Rick tarafından zorla götürülür. Kendisine yapılan suçlamalar sonucunda bu işten sıyrılmasının tek yolunun gerçek suçluyu bulmak olduğunu anlar ve Morty ile arayışa başlarlar.

 

 

Rick And Morty Konusu 1. Sezon 11. Bölüm | Ricksy Business | Rick’sli İş

Rick And Morty Konusu 1 sezon 11 bölüm özet izle
Rick And Morty Konusu

 

Jerry ve Beth, Titanic’in batışının canlandırılacağı etkinliğe katılmak isterler. Evde yalnız kalan diğer aile bireyleri bir parti düzenler fakat tahmin edilebileceği gibi ev fazlasıyla dağınık bir hale gelir. Jerry ve Beth eve döndüğünde bu durum ile karşılaşırlarsa Morty bir daha dedesi ile maceraya gidemeyecektir. Bu yüzden Rick kendince bir çözüm üretir…

 

 


Rick And Morty 2. Sezon Konusu

Maceralarına kaldığı yerden devam eden bu Yabancı Animasyon Dizi, 2. sezonunda daha akıcı bir senaryo ile karşımıza çıkıyor…

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 1. Bölüm | A Rickle In Time | Nerede Kalmıştık ?

rick and morty konusu 2 sezon 1 bölüm özet

 

Rick And Morty 1. Sezon final bölümünde kaldığı yerden devam eder ve Rick zamanı tekrardan başlatır. Ancak durdurulmuş zamanda çok fazla kaldıkları için belirsizlikte tıkılı kalırlar.

 

 

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 2. Bölüm | Mortynight Run | Morty Av Peşinde

rick and morty konusu 2. sezon 2. bölüm özet

 

Rick, oyun salonunda vakit geçirebilmek için bir suikastçıya silah satar. Buna şahit olan Morty olaya karşı çıkmak için elinden geleni yapar. Fakat olay tahmin edildiği gibi bitmez.

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 3. Bölüm | Auto Erotic Assimilation | Erotik Asimilasyon 

rick and morty konusu 2. sezon 3. bölüm konusu özet

 

Rick, Morty ve Summer, Rick’in eski kız arkadaşı olan Birlik adlı bir kovan zihniyle karşılaşırlar. Fakat; Birlik ve Rick birbirlerini kötü etkilemektedir. Aynı zamanda da Summer, Birlik’in gezegenin nüfusunu kontrol etmesine karşı çıkar.

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 4. Bölüm | Total Rickall | Uzaylı Parazitler

Rick And Morty Konusu Özet 2. sezon 4. bölüm
Rick And Morty Konusu

 

Aile, zihinlerine sahte anılar yerleştirerek çoğalan bir uzaylı istilası ile karşı karşıyadır. Güzel bir senaryo ile harmanlanmış bu bölümün sonunda, senaryonun kurbanı olan bir karakterimiz de var…

 

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 5. Bölüm | Get Schwifty | Schwifty’lenme Zamanı

Rick and morty konusu 2. sezon 5. bölüm özet

 

O Ses Türkiye” tarzı bir bölümü “Rick And Morty” yorumuyla izledik diyebiliriz. Kocaman kafalar gezegenler arası ses yarışması düzenliyor ve sadece 1. olan gezegene yaşama şansı veriyorlar.

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 6. Bölüm | The Ricks Must Be Crazy | Rick Çıldırmış Olmalı

rick and morty konusu 2 sezon 6 bölüm özet konusu

 

Rick, Morty ve Summer gezerlerken arabası bir anda bozulur ve bunu düzeltmek için Rick ve Morty arabanın aküsünün içerisine girmek zorunda kalırlar. Fakat içeri girdiklerinde Morty, dedesinin akünün içinde minyatür bir evren yarattığını fark eder..

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 7. Bölüm | Big Trouble in Little Sanchez | Evlilik Terapisi

rick and morty 2 sezon 7 bölüm konusu özet

 

Summer, okuldaki vampirlerle başa çıkmak için Rick’ten, zihnini bir ergene transfer etmesini ister. Tabi zaman ilerledikçe yaptıkları kötü sonuçlara yol açar. Bu sırada Jeff ve Bety sallantıda olan ilişkilerini kurtarmak için farklı bir gezegendeki evlilik danışmanına giderler.

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 8. Bölüm | Interdimensional Cable 2: Tempting Fate

rick and morty konusu 2 sezon 8 bölüm özet

 

Jerry, ölümle burun buruna gelir ve tedavi için bir çeşit uzaylı hastanesine kaldırılır. Ailenin geri kalanı hastanede televizyon izlerken, Jerry, bir uzaylının hayatını kurtarmak için önemli bir karar vermektedir.

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 9. Bölüm | Look Who’s Purging Now | Bak Şu Arınana 

Rick And Morty Konusu 2 sezon 9 bölüm konusu özet

 

Rick ve Morty, uzay aracını temizlemek için bir gezegeni ziyaret ediyorlar. Dizinin bu bölümü, Arınma Gecesi filmi gibi bir senaryo ile karşımıza çıkıyor.

 

 

 

Rick And Morty Konusu 2. Sezon 10. Bölüm | The Wedding Squanchers | Düğün

Rick And Morty Konusu 2 sezon Final Bölümü

 

Jerry yanlışlıkla Kuşinsan ve Tammy’nin düğününe gider. Bu yüzden tüm aile bu düğüne katılmak zorunda kalır. Fakat Rick’in paranoyaklığı başta canımızı sıksa da işlerin rengi sonrasında belli olur.

 

 


Rick And Morty 3. Sezon Konusu

Rick And Morty Konu zenginliği açısından bizce en iyi sezonu 3. sezon.

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 1. Bölüm | The Rickshank Rickdemption | EsaRick’in Bedeli

rick and morty konusu 3 sezon 1 bölüm

 

Rick, bir önceki sezonun final bölümünden hatırlayacağımız üzere hala bir hapishanede, karmaşık bir kaçış planı için harekete geçiyor. Ancak Rick’in tek sorunu bu değildir. Aynı zamanda ailesi ile olan problemlerini halletmesi gerekmekte. Gerçekten muazzam bir senaryoya sahip olan bu bölümü soluksuz izleyeceksiniz. 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 2. Bölüm | Rickmancing the Stone | Rickazon’da Fırtına

Rick and morty konusu 3 sezon 2 bölüm özet

 

Çocuklar ebeveynlerinin boşanmalarını henüz atlatamamışken, Rick onları bir grup çöpçüden yeşil bir kristal çalmaya çalıştığı Mad Max tarzı bir evrene götürür.

 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 3. Bölüm | Pickle Rick | Turşu Rick

Rick And Morty konusu 3 sezon 3 bölüm özet

 

Aile bireyleri terapiste giderken Rick’inde gelmesini isterler ve O bundan kaçmak için kendini bir turşuya dönüştürür. Ama işler kötüye gider ve bu durumdan kurtulması gerekir. Dizinin bir çok şarkısı olmasının yanında bu bölüm içinde Pickle Rick adında bir remix bulunmakta eğer dubstep tarzı şarkılar seviyorsanız hoşunuza gideceğinden eminim.

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 4. Bölüm | Vindicators 3: The Return of Worldender

Rick and morty 3 sezon 4 bölüm özet

 

Rick And Morty, Vindicators tarafından Worldender’ı durdurmak için çağırılır, ancak Sarhoş Rick tarafından tasarlanan bir Testere Filmi kurgusuyla sonuçlanır.

 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 5. Bölüm | The Whirly Dirly Conspiracy | Halka Komplosu

rick and morty konusu 3 sezon 5 bölüm özet

 

Rick, Jerry’yi herkesin ölümsüz olduğu bir yere – bir sempati macerasına götürür ancak Jerry, Rick’ten intikam almak isteyen insanlarla karşılaşır ve onlarla iş birliği yapar.

 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 6. Bölüm | Rest and Ricklaxation | Dinlenme ve Ricktirahat

rick and morty 3 sezon 6 bölüm özet

 

Stresli bir maceranın ardından, Rick and Morty, bir dinlenme tesisine gelirler ve kendi toksinlerini çıkardıkları bir spaya girerler ancak durum göründüğü kadar kolay olmaz çünkü toksinleri kontrolden çıkar.

 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 7. Bölüm | The Ricklantis Mixup | Ricklantis’te Karışıklık

rick and morty konusu 3 sezon 7 bölüm özet

 

Rick ve Morty, Atlantis’teki maceralarına gitmeden önce farklı bir gerçeklikten gelen Rick ve Morty ile karşılaşıyorlar ancak bunu umursamayıp gidiyorlar, kendileri Atlantis’te eğlenirlerken, Rick Kalesi’nde ortalık karışıyor ve durumu toparlıyorlar. 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 8. Bölüm | Morty’s Mind Blowers | Morty’nin Kafa Patlatanları

rick and morty 3 sezon 8 bölüm özeti

 

Hepimizin hayal ettiği hafıza silme kurgusu bu bölümde gerçek oluyor. Rick, Morty’ye anılarla dolu bir oda gösterir. Morty, bu anıları zihninden çıkarması için Rick’e her seferinde yalvarmıştır. Ama Rick, Morty’e onları göstermeye  başlayınca ortalık karışır. 

 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 9. Bölüm | The ABC’s of Beth | Beth’in ABCsi

rick and morty 3 sezon 9 bölüm özet

 

Rick, Beth’i daha çocukken yarattığı bir dünyaya getirir, Beth yıllarca orada tutulan ve uzun süredir kayıp olan bir çocukluk arkadaşına rastlar. Bu sırada Morty ve Summer, Jerry’nin yeni sevgilisi ile başa çıkmaya çalışmaktadır.

 

 

Rick And Morty Konusu 3. Sezon 10. Bölüm | The Rickchurian Mortydate | Rickçuryalı Mortaday

rick and mort 3 sezon final bölümü özet

 

Dizinin şuana kadar ki son bölümünde ; Rick ve Morty, Başkan tarafından Beyaz Saray’ın altındaki gizli tünellerde yaşan bir kötü uzaylıyı öldürmeleri için çağrılır.

 

 

 


Rick And Morty 4. Sezon Konusu

Rick And Morty Konusu 4 . sezon season 4
Rick And Morty Konusu

Rick And Morty 4. Sezon için hala net bir çıkış tarihi bulunmasa da 2019’un sonlarına doğru çıkacağını düşünmekteyiz. Şu ana kadar katedilen aşamaya dair bir bilgi paylaşmayan Harmon, çizim ekibinin de ofiste  çalışırken bir videosunu kaydetmeyi ihmal etmiyor. Videonun açıklaması ise bir hayli ilginç: “Kötü Morty’i turşu nano-suit’i içinde gösteren konsept görselin görünmediğine emin olmaya çalışıyorum.” 

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.