Doğruluk Mu Cesaret Mi Konusu | Truth Or Dare – Korku

Doğruluk Mu Cesaret Mi Konusu Özet
Doğruluk Mu Cesaret Mi Konusu Özet

Doğruluk Mu Cesaret Mi | Truth Or Dare

Orijinal ismi: Truth Or Dare

Süre: 100 dakika

Vizyon tarihi: 4 Mayıs 2018 (Türkiye)

Yönetmen: Jeff Wadlow

Oyuncular:  Lucy Hale (Olivia), Tyler Posey (Lucas), Violett Beane (Markie) …

Tür: Korku, Gerilim

IMDb puanı: 5,1/10

 

Doğruluk Mu Cesaret Mi Konusu / Truth Of Dare Film Hakkında

Doğruluk Mu Cesaret Mi Konusu Doğruluk Mu Cesaret Mi Özet
Doğruluk Mu Cesaret Mi Konusu

Doğruluk Mu Cesaret Mi ?” olarak isimlendirdiğimiz  oyunu temel alan bu korku filmi, bir arkadaş grubunun içine girdikleri tehlikeyi bilmeden bu oyuna dahil olmalarıyla başlıyor. İlk başta oyunun ciddiyetini anlayamayan bu gençler, gördükleri yüzlere ve duydukları seslere rağmen durmuyorlar. Ancak içlerinde biri dediğini yapmayı reddedince ya da yalan söylediğinde bunun bedelini çok ağır ödüyor. Oyunun ne kadar ölümcül olduğunu fark eden bu arkadaş grubu, hayatta kalmak için her yolu deniyorlar.

 

Bizzat başroldeki karakterin söylediği “Suratlarına kötü bir Snapchat filtresi yapmış gibi görünen insanlar benimle konuşuyor” cümlesi bile filmi özetleyebilir durumda olmasına rağmen, filmin sonunda bizi; hiç de beklemediğimiz şekilde davranarak şaşkınlığa uğratıyor. Yine de söylenmesi gerekir ki; Ölüm Günün Kutlu Olsun ve Kapan filmlerinin yapımcısından bu denli basit bir başlangıç senaryo beklemiyorduk.


Doğruluk Mu Cesaret Mi Eleştirileri : 

Habertürk : Sonuçta “Şeytan” (The Exorcist) da muhafazakâr bir alt metne sahiptir ama hikâyesi ve anlatımı itibarıyla sağlam bir korku filmidir. “Doğruluk mu, Cesaret mi?” ise hikâyesinin imkânlarını değerlendiremeyen, olay kalabalığı içinde ağırlığını yitiren sığ bir film. “Kick-Ass 2”den tanıdığımız Jeff Wadlow, iddiasız, sıradan bir rejiyle geliyor karşımıza. Ne korkunun ne gerilimin hakkını verebiliyor, sadece akıcı bir kurguyla hikâye anlatıyor, o kadar…

Sözcü : Dört kişinin elinden çıkmış olan bu basit hikaye ilk bakışta “Son Durak” filmlerindeki gibi ilgi çekici bazı açılımlara sahip olabilecekken senaryoda bu avantaj pek de yaratıcı şekillerde değerlendirilememiş. Mesela açılış sahnesinin etkisizliği yüzünden film pek de yüksek başlamıyor. Karakterlerin bize tanıtıldığı bölümlerde de kötü yazılmış diyaloglar bizi karakterlerden adeta itiyor. Ama sonrasında gençlerin tatil anılarını derleyen sosyal medya paylaşımlarıyla kurgulanmış jenerik ve birkaç parlak buluş filmi belli bir oranda izlenebilir hale getirmeyi başarıyor.


Doğruluk Mu Cesaret Mi Fragman :

 

 

 

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.