Baskın 2 – Aksiyon ∼ Gerilim

Baskın 2 Aksiyon Filmi
Baskın 2 Aksiyon Filmi

 

BASKIN 2

Orijinal ismi : The Raid 2: Berandal

Vizyon tarihi: 4 Nisan 2014 (150 dakika)

Senarya ve Yönetmen: Gareth Evans

Oyuncular: Iko UwaisYayan Ruhian, Julie Estelle, Arifin Putra, Cecep Arif Rahman, Ryuhei Matsuda (Sırasıyla Bu  filmdeki rolleri : Rama/Yuda, Prakoso, Çekiç Kız, Uco, Suikastçı, Keichi)

Tür: Aksiyon, Gerilim

Ülke: Endonezya, ABD

IMDb Puanı : 8/10

 

Baskın 1 Konusu ve Fragman

Baskın 2 Konusu / Film Hakkında 

Baskın 2 Dövüş Sahneleri
Baskın 2 Dövüş Sahneleri

 

 

Aksiyonun tavan yaptığı bu film, türünün en iyisi diyebiliriz. Biliyoruz benzer konular çok kez işlendi ancak bu kadar heyecanlı ve görsel bir şekilde anlatılmamıştı. Kandan hoşlanmıyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye etmeyiz.

İlk filminin aksine bir bina içerisinde geçmiyor öncelikle. 2. film 1. film bitiminden 2 saat sonrasında başlıyor. Bu seferki görevi polislik yapmaktan önce ailesini koruma altına almaktır. Bu uğurda dövüş yeteneklerini kullanarak suç çetesinin içine sızmaktadır. Genellikle birinci filmi çok izlenen filmlerin asıl problemi devam filminde o sürükleyiciliği tutturamamaktır. Ama Baskın 2 filmini izlediğinizde bu sürükleme işi nasıl başarılır anlayacaksınız. Film bitiminde aklınızda tek bir soru işareti kalacaktır muazzam dövüş sahnelerinde ki bu kadar gerçekçiliği nasıl yakaladıklarını. Baş kahramanımız Rama’nın yerine kendinizi koymamanız imkansız olacaktır emin olabilirsiniz. Film afişinde de yazdığı gibi ‘Oyun Daha Yeni Başlıyor.’ İyi seyirler…

 

Hollywood Reporter bu film hakkındaki görüşü :

“Bu devam filminin daha epik olması için değiştirilen şeyler var fakat Gareth Evans bu aksiyon filminde, bir çok açıdan, yüksek tempolu film türünde ustaca bir maharet sergilemiş.”

New York Post bu film hakkındaki görüşü : 

“Çok fazla derine inmese de türün hayranlarına zevk verecek daha uzun süreli, daha yavaş, daha kapsamlı bir devam filmi.”

 

 

Baskın 2 Fragman – Aksiyon Filmi

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Baskın 2 – Aksiyon ∼ Gerilim” için bir yorum

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.