Westworld Konusu | Tüm Bölümler

westworld-konusu-tum-bolumler-westworld-dizisi
Westworld

Westworld 

Westworld, yakın geleceğin kesim noktasında ve yeniden yapılandırılmış geçmişte, insanoğlunun günahkarlığına tanıklık edeceksiniz…

 

IMDb Puanı : 9/10

Devam Ediyor Mu : Evet

Yayınlanmış Sezon Sayısı : 2

İlk Sezon Tarihi : 2016

Tür : Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Oyuncular : Oyuncu kadrosu fazlaca geniş tam listeye buradan ulaşabilirsiniz. Fakat bilindik-ünlü isimlerden bahsedecek olursak eğer : Anthony Hopkins (Dr. Robert Ford), Evan Rachel Wood (Dolores Abernathy), Thandie Newton (Maeve Millay), Ed Harris (Man In Black)


Yabancı dizi önerileri arasında yer alan, yeni olmasına rağmen son zamanlarda en çok izlenen yabancı diziler arasında yer almayı başarmış bir yapımdır Westworld. 

Westworld | Bilim Kurgu | Dram | Gizem | Yabancı Dizi
 Bilim Kurgu | Dram | Gizem | Yabancı Dizi

Karmaşık karakterler, muazzam soundtrackler, müthiş görsel efektler, derin diyaloglar ve etkileyici aktörler var. Ve bunlara ek olarak son zamanların en büyük bütçeli dizisi olan Westworld, sadece 1. sezon için 100 milyon dolardan fazla bütçe ayırdıkları biliniyor. Bu dizinin yapımcısının aynı zamanda Jurassic Park’ın yapımcısı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Westworld, Black Mirror ile yarışırcasına aklımızın sınırlarıyla oynamakla kalmıyor, zaman ve mekan kavramını da yok ediyor ve bizim rasyonel olarak dahi hayal edemediğimiz karakterleriyle istemsizce empati kurmamızı sağlıyor.

Radiohead hayranıysanız eğer ayrıca seveceğiniz bu diziye örnek verecek olursak, 2. bölümdeki piyano sahnesinde Radiohead-No Suprises şarkısını duyacaksınız. (Şarkının, sahneyle uyumu da ayrıca takdir edilmeli)

Bizi gerçek anlamda insan yapan şey nedir?” sorusuna cevap arayacağımız, kendi benliğimizin ve varlığımızın nasıl oluştuğunu ya da oluşturulduğunu sorgulamada yardımcı oluyor.

Westworld | Anthony Hopkins
Westworld | Anthony Hopkins

 

Sadece Anthony Hopkins performanslarını izlemek için bile izlenebilecek bir yabancı dizi diye düşünüyorum. Keza en iyi yabancı diziler IMDb puanı ile hem de izleyenler tarafından sosyal medyada bir çok kişi tarafından tavsiye edilmesiyle en iyi bilim kurgu dizileri ve son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında yer alıyor.

 

 

 

Şu ana kadar yayınlanmış 2 sezonu bulunan ve her sezonunda 10’ar bölümü bulunan Westworld Konusu itibariyle izleyenlerin oldukça kafasını karıştırmış bir yabancı dizi oluyor. Ancak sizlere tavsiyemiz tüm bölümlerini izlemeden karar vermemeniz olacaktır.


1.Sezon Fragmanı


2.Sezon Fragmanı

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.