Yarının Sınırında | Edge Of Tomorrow – Bilim Kurgu

Yarının Sınırında Konusu Yarının Sınırında Özet Edge Of Tomorrow konusu
Yarının Sınırında Konusu

Yarının Sınırında Konusu | Edge Of Tomorrow

Orijinal ismi: Edge Of Tomorrow

Süre: 113 dk

Vizyon tarihi: 6 Haziran 2014 (Türkiye)

Yönetmen: Doug Liman

Oyuncular:  Tom CruiseEmily BluntBill Paxton 

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

IMDb puanı: 7,9/10

 

Yarının Sınırında Konusu / Edge Of Tomorrow Film Hakkında

Yarının Sınırında Konusu Edge of tomorrow konusu film hakkında özet
Yarının Sınırında Konusu

Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylılar birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümle burun buruna getirir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, sahip oldukları silahların gücüne ve de en önemli özellikleri olan telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz. Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek durumundadır ve bu birliktelik dışında başka bir ihtimalleri yoktur. Subay Bill Cage daha önce bu savaşlardan hiçbirine katılmamış tecrübesiz bir askerdir ve atıldığı yeni görevi onun için bir nevi intihar anlamına gelmektedir. Beklenen olur; Cage dakikalar içerisinde öldürülür… Fakat bu bir sonu değil, yeni bir başlangıcı doğurur. Cage, sıradışı bir şekilde cehennem gibi bir günde uyanır, kendini kırılması zor bir döngünün içerisinde bulur. Buna göre her seferinde ölüp sonrasında yeniden dirilip aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır. Savaş esnasında Rita Vrataski ile tanışan Bill Cage, Rita’nın deneyimleri sayesinde bir sonraki dirilmesinde daha güçlü, ve daha zekice davranır. Tabi bu böyle nereye kadar gidecek derken filmin son sahnesinde çalan John Newman – Love Me Again şarkısı ile olanlara anlam veriyoruz.


Yarının Sınırında Eleştirileri : 

Empire : ”Türün en iyilerinin (Aliens, The Matrix, Groundhog Day) izinden giderken yeni, taptaze ve en önemlisi heyecan verici bir şeyler sunan, eğlence ve heyecan verici bir bilimkurgu sürprizi.”

Total Film : ”Aşırı derecedeki hızlı temposunda anlamlı bir karakter gelişimine yer olmasa da hayal gücü, görüntü ve heyecana var.”

Hitfix : ”Filmin işlemesinin nedeni her şeyi bir blender’ın içerisine atıp ortaya yeni bir şey çıkarması. Bu şey hayat dolu bir zekaya ve mizah duygusuna sahip ve tamamen keşfetmek biraz zaman alıyor.”

 


Yarının Sınırında Fragman :

https://www.youtube.com/watch?v=rQMQvvJssWs

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.