Profesör – John Katzenbach

John Katzenbach Profesör özeti, John Katzenbach Profesör kitabı, John Katzenbach Profesör kitap basım bilgileri John Katzenbach Profesör Kitap Konusu
John Katzenbach Profesör Kitap Konusu

Profesör Kitap Basım Bilgileri

Adı: Profesör

Orijinal Adı: What Comes Next (Der Professor)

Yazar: John Katzenbach

Baskı Tarihi: 2012

Sayfa Sayısı: 512

Kitabın Türü: Psikolojik Gerilim, Polisiye, Roman

Yayınevi: Koridor Yayınları

Çeviri: Ender Nail

 


Profesör Kitap İncelemesi / Profesör Kitap Özeti

“Aklının sana oynadığı bir oyuna ne kadar direnebilirsin?”

Psikoloji profesörü olan Adrian hasta olduğunu, yakında hafızasını kaybedip öleceğini öğrenir. Aklında o an sadece eve gitmek ve hayatına kendi elleriyle son vermek vardır. Ancak yolda on altı yaşlarında, evini terk etmiş gibi görünen sırt çantalı bir kız fark eder. Birkaç saniye sonra kızın yanına büyük bir minibüs yaklaşır ve kızla birlikte gözden kaybolur. Adrian, gördüklerinin hayal mi yoksa her anına tanıklık etmiş olduğu bir kaçırılma olayı mı olduğundan emin değildir. Eğer kız kaçırılmışsa bir an önce hareket etmeli ve bulunması yolunda adımlar atması gerekmektedir.

Günler akıp geçerken ve belli bir zamanı kalmışken hafızası ona her an yeni oyunlar oynamaktadır. Halüsinasyonların yardım mı ettiği yoksa sadece kendisini geçmişe mi sıkıştırdığı ise tam bir muammadır. Üstelik kızın kaçırılıp kaçırılmadığından bile emin değilken…

“Hastalığı onun bu bulmacayı çözmesine yardım mı edecekti yoksa gördüğü halüsinasyonlar onu hiç planlamadığı bir sona mı götürecekti?”


Profesör Kitap Alıntılar:

“ Adrian duraksadı. Bir an gözlerinin yaşarmak üzere olduğunu hissetti. Belirgin bir şeye ağlamıyordu. Her şey için ağlıyordu.”

 

“Söylemek istediği çok şey vardı ama her seferinde daha ağzını açamadan dudaklarında tökezleyen sözcükler unutulmak üzere uçurumdan aşağı yuvarlanırdı.”

 

“Audie, bazen olur ya. Her şey yolunda gibi görünür ama aslında öyle değildir. İşte o gün öyle hissettim. Her şey haddinden fazla yolunda gibiydi. Çok fazla iyiydi her şey.”

 

“Zaman diye düşündü Adrian çok acımasız.

 

Onu kurtar dedi içinden. Kendinden başka kimseyi kurtaramadın şu hayatta.”


Booklist: John Katzenbach, roman boyunca kurguyu defalarca baştan yaratıyor.

Washington Post: Etkileyici… Katzenbach’ın profesyonel kaleminden çıkan şeytani bir hikaye.

New York Journal of Books: Profesör’ü okumak, korkunç bir hız treninde ilerlemek gibi. Her dönemeçte heyecan ve endişeyle yutkunacak, bittiğinde derin bir nefes alarak rahatlayacaksınız.

People: Katzenbach’ın kurgu yeteneğine sahip çok az yazar var.

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.