Ya Sen Olsan!

Ocak ayı yılın en uzun ayları arasında yer almalıdır. Nedensiz bir şekilde bu yıl sanki Ocak ayından çıkamayacakmışım hissine kapılır oldum. Zaman su gibi akıp geçerken ,su gibi zamanda bir kuraklık yaşanmaya başladı. Hoş yaşadığımız yıllar itibari ile yaz yaz değil, kışta kış değil…Yediğimiz aş değil… Tabi bu enflasyon ile devam edersek, kuru ekmeğe muhtaç kalacağımız korkusu da sarmıyor değil.

Allah Korusun !

Rabbimizin nimetleri bolluk içinde iken,
biz doyumsuz insan evlatları olarak her şekilde sonunu getirmeye başladık.Yakındır doğanında bizlerden intikam alması.İntikamını yavaş yavaş almıyor da değil hani.

Gel gelelim sokaktaki canlara…

Bir ara dışarıya montsuz çıkmayı deneyin.Malum ocak ortası demir soğuğu ile eş değer, dışarıda gezin bakalım. Bir de aç olduğunuzu da ekleyin, su da bulamıyorsunuz. Kar yağmaz oldu ,yağmur bir yağdı pir yağdı sel mikrop. Dışarıdaki canlar açlıkla imtihan edilirken ,bir de manavın-pazarın el yakması insanlarımızı da açlıkla imtihan haline getirir oldu. Şöyle bir son zamanlarda hastanelerin laboratuvar sonuçlarına bakılması gerekir diye düşünüyorum.Halk yeteri kadar protein,
vitamin mineral alıyor mu?Nerede… Pazarda ne almak istersen her şey iki katı. Bir çok insanımız evine et götüremez iken şimdi sebze meyve götüremez oldu.Bir ekmeğe bir makarnaya bol karbonhidrata talim olunmaya başladı.Hem ekonomi buna ayna tutarken,

doğanında verimsiz kalması göz ardı edilemez.

Bu soğukta ,evinizde kalan yemekleri ne olur çöpe atmayınız.
Güzel bir yoğurt kabı yada boş bir kaba koyunuz.Üzerine de biraz ekmek mis gibi sokaktaki canlara yemek. Yanına da bir kap su ile hayvanların kışı güzel geçirmesini ertesi günlere sağlıkla çıkmasını sağlayınız.Unutmayınız ki sizin canınız kadar onun da canı var. Sen sıcak yatağında yatarken o canlar soğuk beton üzerinde kışla mücadele ediyor. Kuşları da unutmayın balkonunuza buğday serpin. Bahçeniz var ise ağaç dallarına elmaları  geçirin. Soğuk günlerde konu komşunuzu ziyaret ediniz. Evinde aşı olmayan komşunuza bir tas sıcak çorbanızı paylaşınız. Bini bereketi size mislisi ile dönecektir.

Paylaşmak güzeldir.
Bir verirsin bin alırsın…

  • Son Yazılarım
Paylaşın !

Kedili Yazar

Kedili Yazar

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.