Zamanda Sıkışan Şizofreni

 

Zamanda Sıkışan Şizofreni
Zamanda Sıkışan Şizofreni

Zamanda Sıkışan Şizofreni

Yaşamın yerini ölüme bıraktığı gibi gündüz de yerini geceye bırakıyordu. Aydınlığın karanlığa yalvardığı bu gezegenden güneş çekinir olmuştu. Bedenler ruhları köle ilan etmiş, geriye kalan et yığınları ise kendi imparatorluklarını taçlandıracak bir hayat belirtisi aramaya başlamıştı. Kelimeler çarmıha gerilmiş, feryatlar sessizleşmiş ve yıldızlar geceye küsmüştü.

Yatağımda uzanırken gözlerim kapanır kapanmaz kendimi yeniden aynı labirentte bulmuştum. Sağ ve sol tarafımda kıvrılarak giden yosunlarla kaplı büyük duvarlar sonsuzluğa uzanıyordu. Biraz sonra arkamda varlığını hissedeceğime emin olduğum yaratık, her gece ansızın ortasında kendimi bulduğum duvarlara düşen karanlığıyla zihnime sızmayı denemekten vazgeçmiyordu. Aklımdakilerden hemen sonra pürüzlü yüzeyde beliren gölge, bocalayan düşüncelerimle alay etmeye başlamıştı.

Uzaktan müzik sesi geliyordu. Taşlarda kelimeler, hayaletler, o garip siyahlık belirirken koşmaya karar vermiştim. Hızlanan nabzımın sesi kulaklarımda zonklarken nefretin kör yankısı damarlarımı sarıp sarmalamıştı. Karşımda bir insan silüetinde duran yaşamın, elinde tuttuğu silahla üzerime yürüdüğünü görmemle karanlığa gömülmüş kuytu bir köşede saklanma isteğim artmıştı. Aydınlık, pençelerini ruhuma batırırken şakaklarımdan süzülen kırmızı damlaların sessizliğinin aksine soğuk duvarlara çarpan çığlığım, acıyla düet yapmaktaydı.

Kabusların hükmettiği zihnimin derinliklerinde, kenarlarından yuvarlandığım uçurumlar beliriyordu. Karşımdaki duvarda nereden geldiğini bilmediğim aynada kendime baktığımda ölümü görüyor oluşum, bedenime son darbeyi indirmişti. Aniden nükseden acıyla aynanın önünde diz çökerken, henüz bakmaya cesaret edemediğim gölge, labirenti etkisi altına almıştı. Hava soğumuş, bedenim titremeye başlamış, düşüncelerin keskinliği ruhumu delip geçmişti. İstemeden hareket ettiğim her seferde başka bir dünya intihar ediyor, adımımı attığım her toprağın altında ise mayınlar patlıyordu.

⇒⇒⇒⇒    1/7 sayfa

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.