Zamanda Sıkışan Şizofreni

Adım sesleri yakınlaşırken bir şeylerin devrildiğini ve bir kedinin acı acı bağırdığını işittim. Gerginliğim adrenalinle birlikte en üst seviyeye yükselirken kafamı biraz sağa çevirmemle, bir çift mavi gözün bana baktığını görmem bir olmuştu. Sabahın ilk ışıklarını titretebilecek güçte çıkan çığlığım, sokaktaki diğer hayvanların sesiyle karışmıştı.

Saklandığım yerden çıkmam ve koşmaya başlamam saniyeler içinde gerçekleşmişti. Kalabalık kaldırıma açılan köşeden dönerken arkamdan gelen kahkaha sesi daha da hızlanmama sebep olmuştu. Koşarken önünden geçtiğim büyük mağazanın camından kendi yansımamdan sonra koşan siyah gölgeyi görmemle çaresizliğim artmış, bana yetişeceğini adım gibi biliyorken hızım istemsizce yavaşlamaya başlamıştı.

Zamanda Sıkışan Şizofreni
Zamanda Sıkışan Şizofreni

Durmak üzere olduğumu fark edince kurtuluşu ölümde bulup yola atladım. Son sürat üzerime gelen arabayla olduğum yerde kalakalmam hemen hemen aynı saniyeler içinde gerçekleşmişti. Şoför ve ben şaşkınlıktan dolayı iyice açılmış gözlerle birbirimize bakarken, lastiklerin sesini duymamla geriye savrulmam bir olmuştu.

Karnımda oluşan yoğun acı tüm bedenime yayılırken, sert bir şekilde yere çarptım. Koşturmamın verdiği yorgunluğun tümü üzerime binerken bedenimi uykunun kollarına bıraktım.

Bedenim kendini kapatmıştı. Etrafımda toplanan kalabalıkta her kafadan başka bir sesin çıktığını tahmin edebiliyordum. Ambulansa mı yoksa polise mi ait olduğunu anlayamadığım siren sesleri yakınlaşırken, ölümümün acı içinde gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ediyordum. Zihnimdeki düşüncelere cevap vermeye çalışırken, hafif sarsılmamdan sedyeye taşındığımı hissetmiştim. Gözlerimi araladığımda başımda dikilen bir sağlık görevlisinin yanındakilere emirler yağdırdığını gördüm. Çevremdeki her şey karanlığa gömülürken, hala sesleri ayırt etmeye çalışıyordum. Hastaneye adım atar atmaz burna dolan o bilindik kokuyu almakla ambulansa bindirildiğimi anladım. Yere düşmemden saniyeler sonra nefes almak için çırpınan aydınlık yanımdan şu an kan damlıyordu.

⇒⇒⇒⇒    4/7 sayfa

 

Paylaşın !

Serbest Yazı

Serbest Yazı

Fikrinizi Paylaşın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.